Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa w Kryłowie

11 sierpnia w Kryłowie odbyły się Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa. Tegoroczna impreza przebiegła pod hasłem ” Żadnych Granic”. Gwiazdą wieczoru był zespół „Ich Troje”.

Reklamy

O 15.00 dobyło się oficjalne rozpoczęcie i powitanie gości. Wszyscy, którzy przybyli do Kryłowa, mieli możliwość zobaczenia pokazu jazdy konnej oraz sztuki walk jeźdźców konnych Stowarzyszenia Szwadron Ziemi Hrubieszowskiej im. 2 Pułku Strzelców Konnych. Ponadto odbył się pokaz archeologii eksperymentalnej Marka Poznańskiego i pokazy walk Zamojskiego Bractwa Rycerskiego. Można było również zobaczyć obóz Gotów z Masłomęcza.

W programie imprezy była także prezentacja regionalnej twórczości, rzemiosła, rękodzieła oraz piknik kulinarny „Smaki Pogranicza” czyli degustacja tradycyjnych potraw kulinarnych pogranicza. Dodatkowymi atrakcjami były: wesołe miasteczko „Lunapark” z Czech i przelot balonem „Lubelskie Smakuj Życie”

Na scenie wystąpili kolejno: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, zespół folklorystyczny z Ukrainy, Igor Deft – iluzjonista z Zamościa, Marlena Stangryciuk i zespół Arabeska z Mircza.

Wieczorem wystąpiły gwiazdy tegorocznej imprezy: Tomasz „Niecik” Niecikowski i zespół „Ich Troje”.