Fałszywi policjanci zatrzymani

18-letni mieszkaniec Annopola i 14-letni mieszkaniec Kraśnika podając się za funkcjonariuszy Policji przeszukali mieszkanie 70-letniego mieszkańca Kraśnika. Fałszywi funkcjonariusze skradli telefon komórkowy, pieniądze i dwa noże kuchenne. Pokrzywdzony starty ocenił na kwotę 330 zł.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godz. 22.00. Do mieszkania 70-letniego mieszkańca Kraśnika zapukało dwóch mężczyzn. Podając się za funkcjonariuszy Policji oświadczyli, iż mają nakaz i muszą dokonać przeszukania jego mieszkania. Pokrzywdzony nic nie podejrzewając wpuścił ich do środka. Podczas rzekomego przeszukania „policjanci” będący w cywilnym ubraniu, dokonali kradzieży pieniędzy, telefonu komórkowego oraz dwóch noży kuchennych. Pokrzywdzony usłyszał na koniec, iż na drugi dzień zostanie przesłuchany na komendzie i odzyska zabrane przedmioty.
 
W niedzielę następnego dnia 70-latek zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku i opowiedział o całym zdarzeniu. Zostało przyjęte od niego zawiadomienie o przestępstwie. Policjanci szybko ustalili personalia ” fałszywych funkcjonariuszy”, którymi okazali się 18-letni mieszkaniec Annopola oraz 14-letni mieszkaniec Kraśnika.
 
Starszy z mężczyzn 18-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, natomiast 14-latkiem zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich w Kraśniku.
 
Za podawanie się za funkcjonariusza publicznego grozi do 1 roku pozbawienia wolności.
 
 
 
 
źródło: Kpp Kraśnik (E.S.)