Filmowe Laborki – zapraszamy do udziału w konkursie. Do wygrania 2 tys.

Wystartowała kolejna, trzecia edycja konkursu pn. „Filmowe Laborki”, skierowanego do osób zainteresowanych nowinkami naukowymi, pragnących podzielić się swoimi doświadczeniami i eksperymentami za pośrednictwem nagrań audiowizualnych.

Reklamy

Uniwersytet Marii Skłodowskiej Curie w Lublinie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów do udziału w inicjatywie.

Zadaniem uczestników konkursu jest nagranie filmu przedstawiającego przebieg oraz rezultat wybranego eksperymentu, doświadczenia czy zjawiska. Maksymalna długość nagrania nie powinna przekroczyć 300 sekund (5 minut). Konkursowe dzieło należy zamieść na swoim kanale na platformie YouTube, a następnie w formularzu zgłoszeniowym przesłać link do materiału. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 13 września br.

Reklamy

Wyłonieni przez komisję konkursową zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne: 2000 zł (brutto) w ramach nagrody głównej oraz dwa wyróżnienia po 1000 zł (brutto) w kategoriach: najbardziej niekonwencjonalny film oraz film o najwyższej wartości edukacyjnej.

Inicjatywa organizowana po raz kolejny przez UMCS ma na celu popularyzację nauki w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodego pokolenia. Ta nowoczesna forma konkursu stanowi bowiem wyjątkową szansę do zaprezentowania własnych odkryć i płynącej z nich radości. Konkurs „Filmowe Laborki” to połączenie ciekawej, nowoczesnej formy z edukacyjną treścią. Uczestnicy konkursu mogą pochwalić się swoją kreatywnością – technika wykonania filmu jest bowiem dowolna, a przygotowanie konkursowego nagrania to także możliwość rozwoju i zdobycia dodatkowej, pozalekcyjnej wiedzy.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy Regulamin są dostępne na stronie: www.filmowelaborki.umcs.pl.