Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z wizytą w Nadodrzańskim Oddziale SG

Delegacja funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pod przewodnictwem Komendanta NOSG – gen. bryg. SG Jarosława Frączyka, gościła z wizytą roboczą w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej.

Reklamy

Celem wizyty było zapoznanie się ze specyfiką funkcjonowania Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, a w szczególności poznanie zadań i charakteru działania Polsko – Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku.

Podczas spotkania w PNCW z funkcjonariuszami Policji Landowej z Frankfurtu nad Odrą, Komendant Nadodrzańskiego Oddziału SG – płk SG Andrzej Kamiński omówił zagadnienia związane z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji a przedstawiciele Nadbużańskiego Oddziału SG  – zaprezentowali osiągnięcia z zakresu zwalczania przestępczości samochodowej.

Warto dodać, że podczas trwania wizyty prowadzone były działania wymierzone w przestępczość samochodową, w których uczestniczyli funkcjonariusze NOSG współpracując z funkcjonariuszami Polsko – Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku.

Wymiana doświadczeń pozwoli obu stronom na jeszcze lepszą realizację wspólnych przedsięwzięć w zapewnieniu bezpieczeństwa na ochranianych obszarach i zacieśnienie współpracy między służbami.

Źródło i fot: NOSG