18 lipca 2024

Gangnam Style z Zamojską Kuźnią Talentów w Revia Park

W sobotę, 17 listopada, w Galerii Revia Park będzie miał miejsce dance flash-mob, którego organizatorem jest Zamojska Kuźnia Talentów.

Reklamy

Cóż to takiego flash-mob? To zazwyczaj krótkie wydarzenie, przeprowadzone przez sztuczny tłum ludzi, czyli osób zgromadzonych we wcześniej ustalonym miejscu i czasie. Ich zadaniem jest zrealizować ustalony plan dogłębnie zadziwiając nim przechodniów. Setki osób może na przykład nagle stanąć bez ruchu w przeróżnych pozach, puszczać bańki mydlane przedstawiając wyćwiczony wcześniej układ taneczny lub też po prostu słysząc dany okrzyk z przerażeniem rzucić się na ziemię.

Jak to będzie wyglądać? Zwykłe sobotnie południe, ludzie chodzą sobie po sklepach, przymierzają ciuchy… Nagle z głośników w Galerii Revia Park zaczynają dobiegać znajome dźwięki… i ze sklepów wylewa się fala ludzi na korytarze, ustawiają się do tańca i… OPPA GANGNAM STAJL!

Reklamy

Gangnam Style to singel południowokoreańskiego artysty PSY z gatunku k-pop, czyli koreańskiego popu. Zdobył popularność dzięki chwytliwemu bitowi, humorystycznemu teledyskowi i przede wszystkim charakterystycznemu tańcowi PSY’a w teledysku. Jak mówi sam piosenkarz, taniec ten przypomina jazdę na niewidzialnym koniu. Natomiast „Gangnam Style” (styl Gangnam) to w języku koreańskim kolokwializm oznaczający życie w luksusie. Odnosi się do dzielnicy Gangnam w Seulu, która jest symbolem mody i luksusu i mniej więcej tym, czym dla USA jest Beverly Hills.

A jeżeli nie umiem tańczyć? Spokojnie, przed flash-mobem zostaną zorganizowane warsztaty i próba (prawdopodobnie 20 października). Chodzi tylko i wyłącznie o dobrą zabawę, więc KAŻDY może wziąć udział w wydarzeniu. Wstępnie jedynym zaleceniem, co do ubioru, jest – wziąć okulary przeciwsłoneczne i założyć je na czas tańca.

Reklamy

 

Szczegóły znajdują się na fanpage Zamojskiej Kuźni Talentów:

https://www.facebook.com/zktalentow.

 

Całość zostanie sfilmowana przez profesjonalnych kamerzystów i oczywiście sfotografowana przez zamojskich fotoreporterów.

 

Źródło: własne / Wikipedia / Zamojska Kuźnia Talentów