Gmina Hrubieszów: III Gminny Dzień Czytelnika

Po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna w Moniatyczach wraz z filiami w Czerniczynie, Dziekanowie, Mienianach i Stefankowicach zaprosiła swoich najaktywniejszych czytelników, samorządowców, partnerów i sympatyków biblioteki na Gminny Dzień Czytelnika. Tegoroczny odbył się 17 marca w Filii Bibliotecznej w Dziekanowie.

Reklamy

Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursu „Czytelnik Roku 2012”. Konkurs trwał przez cały rok 2012 i adresowany był do wszystkich czytelników naszych bibliotek. Głównym celem konkursu było ożywienie czytelnictwa w środowisku, zainteresowanie użytkowników biblioteki dobrą lekturą oraz promocja biblioteki. Aby zdobyć miano czytelnika roku należało systematycznie wypożyczać i czytać książki i stosować się do regulaminu biblioteki.

Nagrodę Czytelnik Roku 2012 otrzymali:

Kategoria – Dzieci do lat 12
Brzozowska Wiktoria – Filia Biblioteczna w Stefankowicach

Kategoria – młodzież
Kwiatkowska Katarzyna- Filia Biblioteczna w Czerniczynie

Kategoria – dorośli
1. Jeczeń Lech – Filia Biblioteczna w Dziekanowie,
2. Mroczek Teresa – Gminna Biblioteka Publiczna w Moniatyczach,
3. Skiba Ewelina – Filia Biblioteczna w Mienianach,

Kategoria – czytająca rodzina
Krupińska Wiktoria i Krupiński Tadeusz (dziadek z wnuczką) – Filia Biblioteczna w Czerniczynie

Statuetki i dyplomy laureatom konkursu wręczyli przewodniczący Rady Gminy Hrubieszów Janusz Jędrzejewski, radny Rady Gminy Hrubieszów Ireneusz Solak oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wołajowicach Danuta Kloc.

Dyrektor GOK podziękowała osobom i instytucjom wspierających inicjatywy podejmowane przez Bibliotekę.

Uczestnicy spotkania obejrzeli multimedialną prezentację przygotowaną przez Sylwię Luchowską pracownika GBP w Moniatyczach. Mieli możliwość przekonać się że biblioteka to nie tylko wypożyczalnia książek, ale miejsce przyjazne, otwarte dla wszystkich, takie, w którym warto spędzać wolny czas samemu lub z rówieśnikami. Biblioteki dzisiaj, to lokalne ośrodki kultury zaspokajające różne potrzeby: wiedzy, informacji, edukacji, kultury lokalnych społeczności.

Imprezę swoim występem uświetnił Młodzieżowy Zespół SONUS działający przy GOK w Wołajowicach.

Poczęstunek przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dziekanowie.
Organizatorami imprezy były Biblioteki Publiczne Gminy Hrubieszów i Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.źródło i fot. GOK Wołajowice