Gmina Hrubieszów: „Śladami tradycji” – teatr pokoleń w Kułakowicach Trzecich

„Śladami tradycji” to pomysł na teatr pokoleń, który bawi, uczy, rozwija twórczo i integruje. Głównymi aktorami będą seniorzy i dzieci z Kułakowic Trzecich.

Reklamy

Podczas cyklu warsztatów uczestnicy projektu wspólnie będą pracować nad przygotowaniem dwóch widowisk, jedno z okresu Bożego Narodzenia, drugie to Noc Świętojańska. Uczestnicy projektu sami uszyją stroje dla aktorów i sami wykonamy scenografię. Pojadą na spektakl do teatru Juliusza Osterwy w Lublinie, tam odbędą się warsztaty w teatrze. Drugi wyjazd odbędzie się do Tarnogrodu na Przegląd Teatrów Wiejskich.

W czasie trwania projektu dzieci będą zbierać informacje od osób starszych o tradycjach regionalnych i umieszczą je w kronice, która będzie powstawała razem z realizacją projektu. Tak zebrany materiał posłuży do wydania publikacji. W grudniu i czerwcu odbędą się uroczyste premiery widowisk. Ostatnie dni czerwca, to organizacja imprezy podsumowującej, która odbędzie się w plenerze, i podczas której odbędzie się premiera drugiego widowiska. Z realizacji projektu zostanie wydany folder.

Umowa na realizację projektu została podpisana z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” finansowanego przez Polsko-Amerykańske Fundację Wolności w ramach realizacji konkursu dotacyjnego „Seniorzy w Akcji”, a wszystko to dzięki zaangażowaniu naszych Animatorek Weronice Siatka i Agnieszce Gągoł, wsparcia instytucjonalnego udziela Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach.

autor: Danuta Kloc,