Gmina Hrubieszów: Szkolenie komputerowe dla seniorów

Żyjemy w XXI wieku w dobie ogromnego postępu cywilizacyjnego, gdzie technika poszła do przodu, a więc aby dziś moc w pełni cieszyć się życiem, trzeba umieć obsługiwać nowinki technologiczne.

Reklamy

Należy podkreślić, że komputery nie są tylko dla ludzi młodych, ale również dla osób w kwiecie wieku.

Dlatego seniorzy z Gminy Hrubieszów mają możliwość uczestnictwa w szkoleniach komputerowych w ramach realizacji projektu „Aktywni seniorzy w akcji” realizowanego przez Stowarzyszenie Hrubieszowskie „Lepsze Jutro” Lokalna Grupa Działania finansowanego z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2012 – 2013.

W szkoleniu bierze udział 24 osoby, zajęcia prowadzi Pan Wojciech Borkowski. Spotkania odbywają się w czterech sześcioosobowych grupach. Podczas warsztatów seniorzy nabywają praktyczne umiejętności z zakresu obsługi komputera. Na ostatnich zajęciach zapoznali się z obsługą poczty elektronicznej, za pośrednictwem której mogą wysyłać e-maile do rodziny i najbliższych przyjaciół.

Seniorzy cenią sobie uczestnictwo w proponowanych zajęciach i aktywnie się w nie angażują. Z całą pewnością warsztaty przełamują bariery związane z zastosowaniem nowoczesnych technologii komputerowych oraz rozwijają kreatywność u ludzi starszych.

 

 

Info i fot. LGD Lepsze Jutro