Gmina Hrubieszów zatwierdziła trasę rurociągu Brody-Płock

Gmina Hrubieszów jako pierwsza w Polsce zatwierdziła wniesienie zmian, uwzględniających budowę rurociągu naftowego Brody-Płock, do lokalnego studium zagospodarowania przestrzennego oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Reklamy

Jak poinformowała spółka Sarmatia, koordynująca projekt budowy rurociągu z Ukrainy do Polski, gmina Hrubieszów jest pierwszą z 19 gmin, w których studia i miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego „niedługo zostaną zmienione tak, żeby uwzględnić budowę ropociągu Brody-Płock”.

Zgodnie z projektem magistrala Brody-Płock ma połączyć rurociąg naftowy Odessa-Brody z systemem rurociągów w Polsce. Inwestycja ma umożliwić dywersyfikację dostaw surowca do naszego kraju, dając możliwość tłoczenia ropy naftowej z basenu Morza Kaspijskiego. Projekt ma być gotowy do końca 2015 r. tak, by od 2016 r. można było przesyłać do Polski rocznie do 10 mln ton ropy z Azerbejdżanu.

„Wniesienie trasy ropociągu Brody-Płock do miejscowych planów i studiów (zagospodarowania przestrzennego – PAP) jest niezbędnym elementem przygotowania inwestycji. Jest to również jeden z warunków uzyskania w niedalekiej przyszłości decyzji środowiskowej dla projektu” – podała Sarmatia.

Janusz Wojtak z Urzędu Gminy w Hrubieszowie potwierdził, że rada gminy 11 października w dwóch uchwałach zaakceptowała wniesienie zmian do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz planu zagospodarowania przestrzennego, które uwzględniają planowaną tam lokalizację odcinka rurociągu Brody-Płock.


Czytaj więcej…

Gmina Hrubieszów zatwierdziła trasę rurociągu Brody-Płock »


Źródło: www.cire.pl