Gmina Werbkowice na Festiwalu Smaku

Gmina Werbkowice miała okazję „pokazać” swój Zielony Smak podczas pierwszego dnia Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie.

Reklamy

Ogromne zaangażowanie i wysiłek wielu osób, m.in. pań z Klubu Seniora w Werbkowicach oraz pań z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Werbkowice, dało zauważalny, wspanialy efekt.

Gmina Werbkowice zaprezentowała się z jak najlepszej strony. Na scenie pojawiła się Kapela STAH, opowiadacz pani Wanda Góra i oczywiście niezawodne kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. Panie, oprócz tego, że wspaniale wygladały w białych strojach z zielonymi dodatkami, to pokazały swój kunszt kulinarny. Odwiedzający Plac po farze na Starym Mieście zachwycali się wspaniałym smakiem: dziczyzny, placków z soczewicy z sosem borowikowym, serów topionych, słonych paluchów, swojskiego chleba…

Wsród ziół przeważał rozmaryn. Ponadto w przygotowanych potrawach dało się wyczuć smak kolendry, kminku, estragonu i bazylii.

Obok Sceny Smaku panie z Klubu Seniora serwowały pierogi (o czterech różnych nadzieniach), swojski chleb ze smalcem, ogórek kiszony, paszteciki, ciasteczka i szarlotki. Nie zabrakło też tradycyjnej warzonki kryształówki.

Zainteresowanie odwiedzajacych stoisko było ogromne, a potwierdzeniem tego faktu błyskawiczne tempo z jakim potrawy znikały ze stołów.