Gminna Biesiada Jesienna w Horodle

W dniu 28.09.2008 r. na stadionie sportowym w Horodle odbyła się Gminna Biesiada Jesienna.

Reklamy

Lokalni twórcy ludowi pani Alina Kasprzak, Janina Potaczało, Jadwiga Węgrzyńska, Zofia Smolej przygotowały stoiska i warsztaty dla dzieci i młodzieży z dziedziny rzeźby, haftu, malarstwa, robótek ręcznych, papieroplastyki.

Gościnnie Pani Sioma Beata z Wożuczyna prezentowała rękodzieło z masy solnej oraz Pani Anna Dyniec z Tyszowiec własnoręcznie wykonaną biżuterię.

Podstaw umiejętności tkania można było nauczyć się na warsztatach tkackich pod czujnym okiem pani Magdaleny Sielickiej. Każdy mógł spróbować swoich umiejętności wokalnych w jednej z form rozrywki, jaką jest karaoke, prowadzonej przez Marka Piskalskiego z Warszawy.

Przerywnikami koncertów Kapeli ludowo – podwórkowej „Horodlacy”, Zespołu Śpiewaczego „Nadbużanie”, dziecięcych i młodzieżowych zespołów wokalnych były recytacje wierszy lokalnych poetów ludowych p. Stanisławy Jeżyny, p. Kazimierza Dejera, p. Kazimierza Juszczuka i śp. Wiery Kucharskiej o tematyce jesiennej.

Tytuł „Rodziny Roku” przyznano: Rodzinie Baraniuków z Bereżnicy, Rodzinie Horodelskiej z Horodła, Rodzinie Lisków z Lisek.

Genowefa Pigwa, wcielenie kabaretowe Bronisława Opałko – jeden z fenomenów kabaretowych polskiej estrady zgromadziła tłum publiczności, którą rozbawiła do łez.

W nastrój zadumy, wyciszenia i rozmyślań wprowadziły nas rosyjskie melodie, piosenki i romanse cygańskie w wykonaniu artystów z Krakowa.

Dodatkowo stworzono uczestnikom możliwość wyżywienia oraz degustacji potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Horodła, Bereżnicy i Lisek. KGW z Łuszkowa przygotowało loterię fantową, która cieszyła się największym zainteresowaniem wśród milusińskich. Ponadto wszyscy mogli spróbować swych umiejętności na trampolinie i quadach.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy.

Zadanie zrealizowano w ramach środków uzyskanych przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich.

tekst i foto
Gmina Horodło

zobacz zdjęcia >>