Gminny Przegląd Jasełek

HrubieszówCichobórz

Reklamy

Dnia 14 stycznia 2009 roku Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach zorganizował Gminny Przegląd Jasełek, który odbył się w Cichobórzu.

W przeglądzie udział wzięło 8 dziecięcych grup teatralnych ze szkół podstawowych i świetlic z terenu gminy Hrubieszów tj.: z Publicznej Szkoły Podstawowej w Obrowcu, z Publicznej Szkoły Podstawowej w Koble, ze Szkoły Podstawowej w Husynnem, ze Szkoły Podstawowej w Mienianiach, z Zespołu Szkół Publicznych w Moniatyczach, z Koła Gospodyń Wiejskich z Kułakowic Pierwszych, ze Świetlicy Wiejskiej w Brodzicy i Świetlicy Wiejskiej w Metelinie.

Komisja konkursowa po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentowanych widowisk postanowiła przyznać nagrodę główną puchar GRAND PRIX Świetlicy Wiejskiej w Metelinie za: kultywowanie dorobku kulturalnego, sięganie do tradycji chodzenia z gwiazdorem i turoniem, za grę aktorską, konstrukcję, barwność i dynamikę widowiska oraz zaangażowanie publiczności.

Komisja przyznała wyróżnienia dla:
– Szkoły Podstawowej w Mienianach za plastykę i muzykę w widowisku,
– Świetlicy Wiejskiej w Brodzicy za międzypokoleniową integrację społeczności lokalnej w kultywowaniu tradycji,
– Zespołu Szkół Publicznych w Moniatyczach za konstrukcję i estetykę kostiumów i widowiska,
– Szkoły Podstawowej w Husynnem za walory edukacyjne i estetykę widowiska,
– Publicznej Szkoły Podstawowej w Obrowcu za barwną oprawę muzyczną widowiska,
– Świetlicy Wiejskiej w Kułakowicach Pierwszych za kultywowanie tradycji,
– Publicznej Szkoły Podstawowej w Koble za poszukiwania repertuarowe.

Ponadto komisja przyznała nagrodę indywidualną puchar za grę aktorską, zaangażowanie, odwagę i wkład pracy w widowisko Aleksandrze Hejna ze Szkoły Podstawowej w Husynnem.

Wyróżnienia indywidualne za grę aktorską otrzymali: Michał Dąbrowski ze Szkoły Podstawowej w Mienianach, Mateusz Otręba i Michał Korniak ze Świetlicy Wiejskiej w Metelinie.

info i foto:
Wójt Gminy Hrubieszów
(-) Jan Mołodecki

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009