Granica: BMW X5 i papierosy warte 140 tys.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, ujawnili i zabezpieczyli papierosy o wartości ponad 140 tys. zł.

Reklamy


W dniu 27 września br., funkcjonariusze NOSG, podczas prowadzonych na terenie województwa lubelskiego działań ukierunkowanych na zwalczanie nielegalnych wyrobów akcyzowych, zatrzymali trzech 25-latków, mieszkańców pow. chełmskiego. Mężczyźni, zostali zatrzymani w m. Pokrówka w powiecie chełmskim, tuż po kontroli samochodu marki Citroen, w którym funkcjonariusze ujawnili papierosy różnych marek o wartości ponad 140 tys. zł.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za posiadanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 16 mln zł.

 

***


Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, udaremnili wywóz z Polski samochodu marki BMW X5 pochodzącego z przestępstwa o wartości ponad  30 000 zł. To zdarzenie dowodzi, iż funkcjonariusze NOSG podczas prowadzonych kontroli granicznych, stosując analizę ryzyka przestępczości granicznej oraz bazując na zdobytym doświadczeniu, zwracają uwagę na legalność pochodzenia pojazdów nie tylko luksusowych ale również tych o niższej wartości.

W dniu 30 września  br. na terenie drogowego przejścia w Hrebennem – na kierunku wyjazdowym zatrzymano legitymującego się holenderskim paszportem 39 – letniego mężczyznę, który usiłował wyprowadzić z Polski, samochód marki BMW X5, o szacunkowej wartości ponad 30 000 zł. W czasie kontroli granicznej ustalono, iż w samochodzie dokonano ingerencji w pole numerowe VIN.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas kontroli granicznych, działając również w oparciu o zespół do zwalczania przestępczości samochodowej, funkcjonujący w strukturach NOSG, zatrzymali ponad 200 pojazdów pochodzących z przestępstwa o wartości ponad 6 mln zł.

 

 

źródło i fot. NOSG