Granica: Idea wywęszyła marihuanę w dezodorancie

Podczas odprawy granicznej, pies służbowy Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnił przy podróżnym marihuanę, która ukryta była w dezodorancie.

Reklamy

W Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej aktualnie służbę pełni 65 psów. Pełnią one służbę przy ochronie granicy państwowej oraz skutecznie walczą z przemytem. To właśnie dzięki ich czujności i zaangażowaniu ich przewodników w minionym roku udało się udaremnić przemyt przez granicę narkotyków o wartości prawie 30 mln zł.

Obok spektakularnych zatrzymań, prawdziwą klasę czworonożni funkcjonariusze pokazują, ujawniając nawet niewielkie ilości ukrytych przez podróżnych środków odurzających.

Reklamy

27 lipca, podczas kontroli wjeżdżającego w Dorohusku do Polski autobusu, pies służbowy Idea oznaczył torbę należącą do 23-letniego obywatela Ukrainy. Zaskoczony podróżny przyznał się, że w bagażu przewozi niewielką ilość marihuany, która ukryta była… w dezodorancie.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, a Ukraińca przesłuchano w charakterze podejrzanego. Za próbę przemytu niewielkiej ilości narkotyków grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

W Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej odnotowano w tym roku już ponad 100 przypadków ujawnienia niewielkich ilości substancji narkotycznych przy podróżnych przekraczających granicę państwową.

Do najciekawszych miejsc, w których psy służbowe znalazły narkotyki, można zaliczyć: telefon komórkowy, szampon, puszkę z kawą, lekarstwa oraz skrytki konstrukcyjne pojazdów.


fot. NOSG