Granica: Kontrabanda warta 3 mln. Zatrzymano gigantyczny przemyt papierosów

Przemyt blisko 5 mln szt. papierosów o wartości trzech milionów złotych udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej na terenie kolejowego terminala przeładunkowego w Małaszewiczach na granicy polsko – białoruskiej. To największa jednorazowa przesyłka papierosów przejęta w tym roku w województwie lubelskim i jedna z większych na terenie Polski.

Reklamy

 

Gigantyczną ilość przemycanych papierosów w sumie 4 miliony 830 tys. sztuk (241 500 paczek) przejęli funkcjonariusze z Wydziału Zwalczania Przestępczości specjalizujący się w kontroli taboru kolejowego. Papierosy ukryte były w pociągu towarowym wjeżdżającym z Białorusi do Polski. Rozładunek i liczenie towaru trwało wiele godzin.

Ta jednorazowa przesyłka to największy ilościowo przemyt papierosów na chronionym przez celników lubelskim odcinku granicy.

Reklamy

Z uwagi na prowadzone postępowanie Służba Celna nie udziela bliższych informacji na temat zdarzenia.

Przypomnijmy, że w połowie czerwca br. funkcjonariusze z Izby Celnej w Białej Podlaskiej udaremnili w podobnych okolicznościach – w pociągu towarowym wjeżdżającym z Białorusi do Polski – przemyt 112 500 paczek papierosów o wartości blisko półtora miliona złotych. 

 

 

źródło i fot. SCRP