Granica: Kontrabandę ukryli w bagażach

W dwóch autokarach przekraczających granicę w Terespolu i Dorohusku funkcjonariusze celni znaleźli papierosy o wartości ponad 117 tys. zł. Według wyjaśnień podejrzanych o przemyt papierosy miały trafić m.in. do Rygi i Brukseli.

Reklamy

 

Sobota (01.11.). Około godziny 4.00 nad ranem funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Terespolu kontrolowali jadący z Białorusi do Niemiec autokar na polskich numerach rejestracyjnych.
 
W bagażu jednego z podróżnych – 27-letniego mieszkańca Lidy na Białorusi – celnicy znaleźli 3460 paczek papierosów Pall Mall z zagranicznymi znakami akcyzy. Mężczyzna nawet się specjalnie nie wysilał, by ukryć nielegalny towar przed kontrolą celną. Papierosy po prostu… wypełniały po brzegi trzy torby podróżne, które miał ze sobą. 
 
27-latek przyznał się do próby przemytu. Oświadczył, że papierosy wiózł dla kolegi w Brukseli.
 
Celnicy zajęli warte 41 tys. zł papierosy, a mężczyźnie postawili zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Postępowanie w sprawie prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.
 
Niedziela (02.11.) We wczesnych godzinach porannych celnicy z komórki zwalczania przestępczości z Dorohuska przeprowadzili rewizję szczegółową autokaru relacji Truskawiec-Ryga na ukraińskich numerach rejestracyjnych.
 
Z bagaży dwóch podróżnych funkcjonariusze celni wyjęli ponad 6,4 tys. paczek papierosów z zagranicznymi znakami akcyzy, których wartość oszacowali na ponad 76 tys. zł. 
 
Właściciele bagaży: 25-latek i 23-latek z Ukrainy przyznali się do próby przemytu papierosów. Jeden z nich wyjaśnił, że papierosy wiózł do Rygi. Mężczyźni usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego i oczywiście stracili nielegalny towar. Sprawę prowadzi Urząd Celny w Lublinie.
 
 
 
 
źródło i fot. SCRP