Granica: Multipla na gazie

Nie minął nawet tydzień, a funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili kolejną próbę przemytu papierosów w fiacie multipla z przerobionymi zbiornikami na gaz. Tym razem z ponad 1,7 tys. paczek wpadł 22-latek z Białorusi.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w czwartek (20.06). Fiatem multipla podróżował Uladzimir R., 22-letni Białorusin. Mężczyzna przekraczał granicę przez przejście graniczne w Sławatyczach. Celnicy z komórki zwalczania przestępczości z Białej Podlaskiej skierowali 22-latka do szczegółowej kontroli. Po dokładnym obejrzeniu auta funkcjonariusze zdecydowali o demontażu instalacji gazowej. Możliwe było to dopiero po przetransportowaniu auta do specjalistycznej stacji w Białej Podlaskiej. Na miejscu okazało się, że w czterech zainstalowanych pod samochodem butlach na gaz ziemny znajdują się wyroby tytoniowe. Były to papierosy marki Winston i Pall Mall, w sumie 1738 paczek, o szacunkowej wartości rynkowej niemal 19 tys. zł.

Funkcjonariusze zatrzymali nielegalny towar i – jako dowód w sprawie – przystosowany do przemytu samochód.

Reklamy

Przyłapany na gorącym uczynku Białorusin usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, za co grozi mu wysoka grzywna.

 

Info i fot. SCRP