Granica: Nie tylko luksusowe

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas prowadzonych kontroli granicznych, sprawdzają legalność pochodzenia pojazdów również tych o mniejszej wartości rynkowej, czego przykładem był zatrzymany mercedes o wartości 20 tys. zł.

Reklamy

5 sierpnia, przez przejście graniczne w Hrebennem, próbował wyjechać z Polski samochodem marki Mercedes Sprinter, 22-letni obywatel Ukrainy.

Podczas kontroli, funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN. Kierowca został zatrzymany, a auto wyprodukowane w 2006 roku, o szacunkowej wartości 20 tys. zł, zabezpieczono na parkingu służbowym.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymanego Ukraińca oraz pojazd przekazano funkcjonariuszom Policji.

Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 7 mln zł. Część z nich to pojazdy, które choć nie są autami luksusowymi z pewnością stanowią dużą wartość dla osób, które je wcześniej utraciły.

­

(info i fot. NOSG)


Zobacz też:

Śmiertelne porażenie prądem podczas naprawy kombajnu

Śmiertelne porażenie prądem podczas naprawy kombajnu


LubieHrubie na Instagramie