18 lipca 2024

Granica: Odzyskano Audi oraz Nissana o łącznej wartości 375 tys.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali samochody pochodzące z przestępstwa o łącznej wartości 375 tys. zł. W Hrebennem odzyskano Audi zaś w Terespolu Nissana.

Reklamy

 

24 listopada br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wyjazdowym, zatrzymano dwóch ob. RP. Podróżni usiłowali wyjechać z Polski, samochodem marki Audi Q7 o szacunkowej wartości 300 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, iż pojazd został skradziony na terytorium Czech.  Samochód został zabezpieczony, kierowca oraz pasażer zostali zaś zatrzymani.

Kolejnego dnia, tym razem na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu – na kierunku wyjazdowym, zatrzymano obywatela Białorusi. Podróżny usiłował wyjechać z Polski, samochodem marki Nissan Qashqai o szacunkowej wartości 75 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, iż pojazd został skradziony na terytorium Francji. Do sprawy zatrzymano kierowcę pojazdu, zaś samochód został zabezpieczony.

Reklamy

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali pojazdy pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 15 mln zł.

 

źródło i fot. NOSG

Reklamy