Granica: Odzyskano Lamborghini o wartości 1,4 mln

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali poszukiwane Lamborghini Urus o szacunkowej wartości 1,4 mln zł. Jak dotąd, jest to najdroższy pojazd, który udało się odzyskać funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Reklamy

 

1 marca na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, przerwano podróż 37-letniemu obywatelowi Ukrainy, który usiłował wyjechać z Polski samochodem marki Lamborghini Urus (rok produkcji 2019), o szacunkowej wartości 1,4 mln zł.

Funkcjonariusze SG z Dorohuska ustalili, po kontakcie ze służbami Szwajcarii, że samochód jest poszukiwany. W wyniku działań funkcjonariuszy Straży Granicznej, pojazd został zabezpieczony, zaś kierowcę przesłuchano w charakterze świadka.

Lamborghini Urus to jeden z najdroższych i najszybszych samochodów typu SUV, produkowanych na świecie. Kierowca pojazdu ma do dyspozycji moc 650 koni mechanicznych oraz moment obrotowy o wartości 850 Nm. Dzięki temu auto przyspiesza do 100 km/h w nieco ponad 3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi ponad 300 km/h.

 

(źródło i fot. NOSG)