15 lipca 2024

Granica: Papierosy ukryte w ściankach busa

Ponad 4 tys. paczek papierosów w przerobionych ściankach ukraińskiego busa znaleźli funkcjonariusze Służby Celnej z Dorohuska. Celnicy zatrzymali też przystosowane do przemytu auto.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (27.01). Mając podejrzenia, że w dostawczym renault na ukraińskich numerach rejestracyjnych mogą być przemycane papierosy, funkcjonariusze z komórki zwalczania przestępczości z Dorohuska skierowali samochód do szczegółowej kontroli. Tytoniowej kontrabandy nie trzeba było długo szukać. Po zdemontowaniu drewnianych osłon wewnątrz części ładunkowej samochodu okazało się, że ścianki boczne busa wyłożone są papierosami. Było tam w sumie 4410 paczek  papierosów marek Minsk i NZ, o szacunkowej wartości rynkowej około 50 tys. zł.

Kierujący renault, 45-latek z Ukrainy, przyznał się do próby przemytu. Wyjaśnił, że papierosy kupił w jednym ze sklepów w Nowowołyńsku na Ukrainie i przewoził do Chełma z zamiarem sprzedaży na miejscowej giełdzie. 

Reklamy

Celnicy zatrzymali papierosy oraz przerobiony na potrzeby przemytu, wart około 40 tys. zł samochód. Kierowcę pojazdu czeka postępowanie przed sądem i wysoka grzywna.

 

źródło i fot. SCRP

Reklamy