Granica: Papierosy w oponach, drzwiach i siedzeniach

Blisko 2,7 tys. paczek papierosów znaleźli celnicy z Dorohuska w samochodzie należącym do 28-letniego obywatela Ukrainy. Papierosy miały trafić na chełmski bazar.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w środę (21.08.). Peugeot na chełmskich numerach rejestracyjnych, którym podróżował obywatel Ukrainy i który wjechał na pas „Nic do oclenia” wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy celnych na tyle, że ci skierowali pojazd do szczegółowej kontroli.

Bardzo szybko okazało się, że 28-latek nie jest zwykłym podróżnym, który przyjechał do naszego kraju na zakupy. Koła jezdne, koło zapasowe, drzwi oraz siedzenia auta, którym podróżował, były wypełnione papierosami. W sumie celnicy wydobyli stamtąd 2676 paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej 29 tys. zł.

Zapytany o wyjaśnienia mężczyzna nie ukrywał swoich zamiarów i wyjawił, że papierosy chciał sprzedać na bazarze w Chełmie.

28-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Na poczet grożącej mu kary funkcjonariusze zabezpieczyli 6 tys. zł. Sprawę prowadzi Urząd Celny w Lublinie. 

 

Info i fot. SCRP