Granica: Papierosy za 110 tys. w ukraińskim busie

Papierosy o wartości rynkowej ponad 110 tys. zł próbował przemycić do Polski 36-letni kierowca ukraińskiego busa. Próbę przemytu udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej z Hrebennego.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w piątek (21.03). Dwóch mężczyzn – kierowca oraz pasażer osobowego busa na ukraińskich numerach rejestracyjnych wjeżdżali do Polski pasem przeznaczonym dla osób podróżujących bez towarów. Kontrolujący pojazd funkcjonariusze szybko przekonali się o prawdziwych intencjach ukraińskich „turystów”. W skrytce za tylnym siedzeniem, w siedzeniu i bokach pojazdu celnicy znaleźli ponad 9 tys. paczek papierosów marek Chesterfield i Marlboro. Wartość rynkową nielegalnego towaru mundurowi oszacowali na ponad 110 tys. zł. 
 
Podejrzany o próbę przemytu ukraiński kierowca twierdził, że o ukrytych w busie papierosach nic nie wiedział. Wyjaśnił, że na prośbę właściciela auta jechał do Niemiec, gdzie miał zostawić samochód. 
 
Funkcjonariusze postawili mężczyźnie zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Jako dowód w sprawie celnicy zatrzymali przystosowane do przemytu auto warte 40 tys. zł. Dodatkowo na poczet kary grzywny obywatel Ukrainy wpłacił 1 tys. zł. 
 
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Urząd Celny w Zamościu.
 
 

źródło i fot. SCRP