Granica: Papierosy za 700 tys. w ładunku drewna

Terespol. Papierosy o wartości około 700 tys. zł znaleźli w wagonie z drewnem funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Służby Celnej. To drugi co do wielkości przemyt papierosów zatrzymany w woj. lubelskim w tym roku.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano (18.05). Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu i Służby Celnej wspólnie kontrolowali jadący z Brześcia skład 48 wagonów towarowych, m.in. z drewnem i z węglem. W trakcie sprawdzania wagonu wypełnionego kołkami sosnowymi mundurowi nabrali podejrzeń, że pod warstwą drewna mogą być ukryte papierosy.

Na pierwsze kartony z papierosami funkcjonariusze natknęli się już po usunięciu wierzchniej, ok. półtorametrowej warstwy. By wydobyć resztę, konieczne było przeprowadzenie rozładunku całego wagonu. Prace trwały do późnego popołudnia, ale wysiłek się opłacał – pod drewnem znajdowało się w sumie 60 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Reklamy

Trwa ustalanie szczegółów i okoliczności zdarzenia. Na początku kwietnia br. funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej udaremnili przemyt 60,5 tys. paczek papierosów, które podobnie, jak i tym razem, trafiły do naszego kraju w jadącym z Białorusi pociągu towarowym z drewnem.


źródło i fot. NOSG