Granica: Ponad 14 kg. marihuany. Zatrzymano kolejny rekordowy przemyt narkotyków

Już po raz kolejny w tym miesiącu funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali pokaźny transport narkotyków. Tym razem funkcjonariusze ujawnili ponad 14 kg marihuany o szacunkowej wartości ponad 420 tys. zł.

Reklamy

Zatrzymane narkotyki, należały do pary Rosjan, którzy próbowali wyjechać w dniu 16 grudnia br. z Polski przez przejście graniczne w Terespolu. Funkcjonariusze Straży Granicznej, prowadzący odprawę paszportową zwrócili uwagę na parę podróżnych, którzy w czasie rozmowy wyraźnie się denerwowali. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze postanowili w sposób wnikliwy sprawdzić zarówno osoby jak i pojazd, którym podróżowali. W wyniku kontroli pojazdu elektronicznym testerem narkotykowym oraz endoskopem, funkcjonariusze ujawnili w ich Mercedesie 43 pakunki wypełnione suszem roślinnym, była to marihuana w ilości ponad 14 kilogramów o szacunkowej wartości 423 108 zł. 

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymanym ob. Rosji za przemyt narkotyków grożą co najmniej trzy lata pozbawienia wolności.

Reklamy


Info i fot. NOSG