Granica: Przemycił papierosy i uciekał wpław na Ukrainę

Funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili kolejny przemyt papierosów przez Bug i zatrzymali na gorącym uczynku obywatela Ukrainy, który na ich widok wyskoczył z łodzi pontonowej i próbował przepłynąć przez rzekę na ukraiński brzeg.

Reklamy

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 30 – letniego obywatela Ukrainy oraz przemycone przez niego znaczne ilości papierosów.

W dniu 5 września br. w pobliżu miejscowości Okopy, powiat chełmski, funkcjonariusze SG z Placówki w Dorohusku, pełniący patrol na łodzi, ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci:

Reklamy

– 80 000 szt. papierosów o szacunkowej wartości 43 598 zł.

Papierosy pakowane w pudła po pięćdziesiąt kartonów i owinięte w foliowe worki, były przemycane przez rzekę graniczną za pomocą pontonu. Funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy udaremnili przemyt, zatrzymali na gorącym uczynku obywatela Ukrainy, który na ich widok wyskoczył z łodzi pontonowej i próbował przepłynąć przez rzekę na ukraiński brzeg.

Po informacji przekazanej służbom granicznym Ukrainy, zatrzymano kolejne pudła wypełnione papierosami.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, zatrzymany obywatel Ukrainy pozostaje w dyspozycji Straży Granicznej, trwa ustalanie pozostałych uczestników przemytu.


Info i fot. NOSG