Granica: Rower, quad i koparka zatrzymana w ciągu jednej doby

Rower, quad, koparka – w tej kolejności funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali pojazdy pochodzące z przestępstwa, które próbowali wyprowadzić z Polski trzej obywatele Ukrainy.

Reklamy

 

W ciągu jednej doby funkcjonariusze SG z Placówki w Dorohusku, przeprowadzając kontrolę na terenie drogowego przejścia granicznego, sprawdzali legalność pochodzenia pojazdów wyprowadzanych z kraju i nie ograniczali się tylko do samochodów osobowych.

W godzinach wieczornych, dokonując odprawy 31-letniego ob. Ukrainy, zwrócili uwagę na przewożony przez niego damski rower. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że figuruje on jako utracony na terytorium Niemiec. Szacunkowa wartość roweru to około 1000 zł.

W drugim przypadku, funkcjonariusze zwrócili uwagę na quad marki Honda. Był on przewożony przez 27-letniego obywatela UA. Próbował razem z nim przejechać przez granicę przewożąc go w przestrzeni ładunkowej busa. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili jednak, iż quad został skradziony w 2009 roku na terenie Polski. Teraz będzie mógł wrócić do swojego poprzedniego właściciela. Wartość pojazdu to ok. 15 500 zł.

Szczęścia nie miał również 31-letni ob. Ukrainy, który tego samego dnia zgłosił się do odprawy granicznej. Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili, w naczepie samochodu ciężarowego kierowanego przez mężczyznę, koparkę marki JCB z 2013r. z przerobionym polem numerycznym VIN. Szacunkowa wartość pojazdu wynosi około 150 tys. zł.

W przedmiotowych sprawach zostały wszczęte postępowania przygotowawcze.źródło i fot. NOSG