Granica: Udaremniono przemyt haszyszu o wartości ponad 10 milionów

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, udaremnili przemyt ponad 200 kg haszyszu o szacunkowej wartości ponad 10 mln zł.

Reklamy

 

Narkotyki należały do obywateli Rosji. Mężczyźni próbowali wyjechać z Polski 9 marca, jadąc oddzielnie dwoma samochodami przez przejście graniczne w Terespolu.

Po kontroli pojazdów z użyciem psów służbowych Diler oraz India, w skrytkach konstrukcyjnych aut ujawniono hermetycznie zamknięte pakunki z oleistą substancją. W sumie, w obu pojazdach ujawniono ponad 200 kg haszyszu o szacunkowej wartości ponad 10 mln zł. Jeśli przemycane narkotyki trafiłyby na rynek, mogłyby odurzyć około 200 tys. osób.

Kierowcy obu pojazdów zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty związane z próbą przemytu narkotyków. Decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące. Mężczyznom grozi kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Dalsze czynności w tej sprawie, prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Krajowej –  Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji  w Lublinie.

 

(źródło, wideo, fot. NOSG)