Granica: Ukrainiec proponował „prezent”

Nie powiodła się próba skorumpowania funkcjonariusza Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, wykonującego zadania służbowe.

Reklamy

 

W dniu 10 lutego br. funkcjonariusz Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem, w trakcie wykonywania czynności służbowych, zatrzymał 35-letniego ob. Ukrainy, który proponował mu „prezent” w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Podróżny, który chciał wjechać do Polski przez przejście graniczne w Hrebennem, nie posiadał dokumentów uprawniających go do przekroczenia granicy państwowej. Podczas prowadzonych wobec niego czynności administracyjnych, związanych z odmową wjazdu, usiłował on skorumpować funkcjonariusza. W zamian za wpuszczenie go na terytorium RP, proponował on „prezent”, który dostarczy w późniejszym czasie. Funkcjonariusz, poinformował osobę, iż zostaje ona zatrzymana a o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych.

Mężczyzna, który usłyszał już zarzut próby korupcji funkcjonariusza, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

 

źródło i fot. NOSG