Granica: Wojewoda otwarł nowy budynek SG w Dorohusku

W Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej gościł wojewoda lubelski Wojciech Wilk, który dokonał uroczystego przekazania nowej inwestycji służbom granicznym.

Reklamy

W dniu 11 kwietnia w kolejowym przejściu granicznym z Ukrainą w Dorohusku oddano do użytku inwestycję za prawie 11 mln zł. To nowoczesny zintegrowany budynek służb granicznych wraz z wyposażeniem, otoczeniem komunikacyjnym i systemem monitoringu wybudowany w ramach programu rozwoju infrastruktury granicznej na polsko-ukraińskiej granicy państwowej w latach 2010-2013.

Uroczystego przekazania inwestycji służbom granicznym dokonał w piątek wojewoda lubelski Wojciech Wilk.

Wojewoda spotkał się również z kadrą kierowniczą Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, by omówić bieżącą sytuację w ochronie granicy państwowej.

W towarzystwie Komendanta NOSG – gen. bryg. SG Jarosława FRĄCZYKA oraz Zastępcy Komendanta NOSG płk. SG Janusza Gąsiorowskiego, wojewoda lubelski zapoznał się również ze stanem modernizowanych obiektów Komendy Oddziału.

Wizyta wojewody, była również okazją do spotkania się z funkcjonariuszami, służącymi bezpośrednio w ochronie granicy państwowej.

Podczas tego spotkania funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt, który wykorzystują w swej codziennej służbie.


Info i fot. NOSG