Granica: Zatrzymano ponad 5 tys podróbek znanych marek

Ponad 5 tys. sztuk odzieży, obuwia, zegarków i innych akcesoriów sygnowanych znakami znanych światowych marek zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej z przejścia granicznego z Ukrainą w Dorohusku. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymany towar to zwykłe podróbki.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w sobotę (08.11.). Na próbie przemytu celnicy przyłapali 28-letniego obywatela Ukrainy. Podróżujący dostawczym oplem mężczyzna wjechał na pas przeznaczony dla podróżnych nie zgłaszających do odprawy żadnych towarów. Dokonujący kontroli funkcjonariusz zauważył, że w części ładunkowej samochodu znajdują się kartony wypełnione m.in. odzieżą.

Już w trakcie dokładnego sprawdzenia zawartości pudeł okazało się, że 28-latek przewoził hurtowe ilości odzieży, obuwia, zegarków i innych akcesoriów sygnowanych znakami znanych światowych marek. Niestety wszystko wskazuje na to, że to zwykłe podróbki.

W związku z niezgłoszeniem towarów do odprawy celnej mężczyźnie postawiono zarzut przemytu. Grozi mu za to wysoka grzywna. Przewożąc przez granicę podróbki obywatel Ukrainy naraził się też na odpowiedzialność karną w związku z naruszeniem przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej. To, czy odpowie również za ten czyn, będzie uzależnione od decyzji właścicieli praw do znaków towarowych. W tym wypadku grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.  

 

 

źródło i fot. SCRP