Gród Posadów: III Rodzinny Sportowy Piknik z myślą o misjonarzach. Zaśpiewa Mietek Szcześniak

Zapraszamy na III Rodzinny Sportowy Piknik w Grodzie Posadów, który odbędzie się w niedzielę 23 lipca z myślą o misjonarzach.

Reklamy

 

Piknik adresowany jest do rodzin z terenu Gminy Telatyn oraz okolicznych miejscowości. Jednym z istotnych jego celów jest integracja poszczególnych grup wiekowych, ożywienie ducha rodzinnego i misyjnego, prezentacja umiejętności artystycznych i sportowych, zachęcanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestniczenia w proponowanych zabawach oraz konkursach, stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu rodziców i dzieci na terenie Grodu. Impreza stanie się także okazją do promowania współpracy animacji, formacji oraz modlitwy o pokój i solidarność pomiędzy ludźmi.

W czasie imprezy będzie można wspomóc misjonarzy kupując los na loterii fantowej lub zostawiając ofiarę na środki transportu, wspierając akcję MIVA Polska. 

W programie imprezy od godz. 14:00: IX Otwarte Mistrzostwa w Tenisie Stołowym, Mistrzostwa Posadowa w Wędkowaniu, Konkurs na najładniejszy zamek z piasku, Konkurs strzelania z łuku, Konkurs na potrawę regionalną, a także wycieczka po Grodzie, warsztaty i pokazy dawnych rzemiosł przygotowane przez Masłomęckie Stowarzyszenie Wioska Gotów, pływanie starodawną łódką i rowerkiem wodnym po stawie, grillowanie własnego prowiantu, rozmowy z misjonarzami, występy artystyczne, loteria i kawiarenka misyjna i wiele innych atrakcji. A o godz. 19:00 na scenie pod Grodem Koncert Mieczysława Szcześniaka i zabawa taneczna z zespołem Fresh.