Gródek: Uratowano nielegalną imigrantkę

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Hrubieszowie, uratowali przed nadjeżdżającym pociągiem obywatelkę Rosji, która pieszo dokonała przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom z terytorium UA do Polski.

Reklamy

Z relacji funkcjonariuszy SG, którzy w dniu 18 października pełnili służbę na moście kolejowym w miejscowości Gródek wynika, iż w ostatniej chwili pomogli zejść wycieńczonej kobiecie z torowiska, przed nadjeżdżającym z Ukrainy pociągiem. Gdyby nie natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy SG mogłoby dojść do tragedii. Kobietę, przewieziono do pomieszczeń Placówki SG w Hrubieszowie celem realizacji dalszych czynności służbowych, nie wymagała ona opieki lekarskiej.

Na powyższe zdarzenie wszczęto czynności wyjaśniające w sprawie  o wykroczenie, polegające na przekroczeniu granicy państwowej z terytorium Ukrainy do Polski wbrew przepisom prawa. Następnie w ramach readmisji uproszczonej ob. Rosji przekazano stronie ukraińskiej w drogowym przejściu granicznym w Zosinie.


Źródło i fot: NOSG