Groził kuzynce pozbawieniem życia, podpalił jej dom

Za podpalenie i groźby karalne odpowie 38-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna w sobotę groził swojej kuzynce i podpalił lokal, w którym mieszkała. Wczoraj usłyszał zarzuty.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę wieczorem. Do mieszkanki Izbicy przyjechał w odwiedziny kuzyn z Lublina. Podczas zakrapianego alkoholem spotkania doszło do nieporozumień. Mężczyzna groził kuzynce pozbawieniem życia. W pewnym momencie podpalił szmatę leżącą przy drzwiach. Mimo starań ugaszenia przez domowników pożar rozprzestrzenił się na budynek. Straty powstałe podczas pożaru wyniosły 20 tysięcy złotych na szkodę Urzędu Gminy w Izbicy, do którego należy budynek.

Następnego dnia na terenie Lublina policjanci zatrzymali 38-latka. Trafił on do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty podpalenia i gróźb karalnych. Mężczyzna przyznał się do ich popełnienia. Swoje zachowanie tłumaczył złą oceną konsekwencji swojego postępowania. Za zniszczenie mienia przez podpalenie kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Krasnystaw