8 grudnia 2023

Groźny przed laty gangster schował się przed policjantami w szafie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali wczoraj poszukiwanego listem gończym mężczyznę. 47 latek odpowie za popełnione w przeszłości przestępstwa. Ma do „odsiadki” karę 10 lat pozbawienia wolności m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym trudniącą się rozbojami, wymuszeniami rozbójniczymi i handlem narkotykami.

Reklamy

 

47 latek został zatrzymany wczoraj w jednym z lubelskich mieszkań. Poszukiwany listem gończym lublinianin  wpadł dzięki ustaleniom policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Mężczyzna odpowie za popełnione przed laty przestępstwa.

Ma do odbycia karę 10 lat pozbawienia wolności. W latach 90 –tych kierował zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, która podlegała pod Pruszków. Jej członkowie  zajmowali się głównie rozbojami, wymuszeniami rozbójniczymi oraz  handlem narkotykami.

Reklamy

47 latek odpowie teraz min. za wydarzenia, które rozegrały się na terenie woj. mazowieckiego w 1993 roku. Wówczas zatrzymany wraz z innymi ustalonymi członkami grupy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej bił i zastraszał ofiary. Sprawcy byli  bardzo brutalni. Zabrali pieniądze i biżuterię. Straty oszacowano na kwotę 70 tys. zł.

Groźny przed laty przestępca wczoraj nie próbował użyć siły. Schował się przed policjantami w szafie myśląc, że uda mu się uniknąć kary. 47 latek osadzony został w Areszcie Śledczym.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin