Handlowali w internecie podrobionymi twardymi dyskami

Chełmscy policjanci zatrzymali troje obywateli Ukrainy w wieku 26 i 38 lat. Osoby te korzystając z portali internetowych wprowadzały do obrotu dyski twarde oznaczone podrobionym znakiem towarowym znanego producenta.

Reklamy


Policjanci z  wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy na podstawie informacji przekazanych przez funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej w Lublinie, przeszukali w środę pomieszczenia wynajmowane do prowadzenia działalności gospodarczej.

Znaleźli tam i zabezpieczyli ponad 2 tysiące dysków twardych różnej wielkości i parametrów, ponad 1700 sztuk naklejek oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi znanej firmy, ponad 3 tysiące opakowań elektrostatycznych oraz zgrzewarkę.

W związku z tą sprawą zatrzymali troje obywateli Ukrainy w wieku 26 i 38 lat.

Jak ustalili funkcjonariusze, osoby te korzystając z portali internetowych wprowadzały do obrotu dyski twarde oznaczone podrobionym znakiem towarowym znanego producenta dysków. Dzisiaj wszyscy troje zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.źródło i fot. KMP Chełm