Husynne: 5-lecie Zespołu Tanecznego „Wesoła Ferajna”

13 lipca w Szkole Podstawowej w Husynnem odbyła się uroczystość 5-lecia działalności Zespołu Tanecznego „Wesoła Ferajna”.

Reklamy

Zespół powstał w 2008 roku i działa przy Gminnym Ośrodku Kultury. Instruktorem jest Anna Myśliwiec, a kierownikiem Iwona Olejniczak.

Uroczystość rozpoczęła się krakowiakiem w wykonaniu członków grupy. Następnie instruktorka powitała wszystkich zaproszonych gości. Byli to: wójt gminy Jan Mołodecki z małżonką, dyrektor GOK-u Danuta Kloc, prezes Stowarzyszenia Kwiaty Polskie Irena Czerwińska, radna powiatu hrubieszowskiego Danuta Kozłowska, sołtys wsi Roman Myśliwiec, członkowie Rady Sołeckiej – Wiesław Peczak z małżonką, Iwona Olejniczak z mężem i Alfreda Wesołowska, delegacje z zespołów działających przy GOK-u – z Moroczyna, Moniatycz, Czerniczyna, Kułakowic i Szpikołos, panie z KGW Husynne, Grażyna Woźnica z mężem, Dorota Woźniak oraz dawni członkowie zespołu.

Reklamy

Aby wprowadzić wszystkich w dobry humor, zespół zaprezentował krótką, żartobliwą scenkę, w której wybrał sobie rodziców chrzestnych. Zostali nimi wójt gminy i dyrektor GOK-u. Następnie „Wesoła Ferajna” zaśpiewała piosenkę autorstwa Anny Myśliwiec i Alfredy Wesołowskiej o wszystkich członkach zespołu. W dalszej części kierowniczka przeczytała sprawozdanie z dotychczasowej działalności. Nie zabrakło oczywiście miłych słów i upominków od zaproszonych gości, którzy życzyli zdrowia, radości, wytrwałości i satysfakcji z podejmowanych działań artystycznych.

Po obiedzie i torcie jubileuszowym zespół zaprezentował kilka układów tanecznych, a później wszyscy razem biesiadowali przy dobrej muzyce.


Info i fot. GOK Wołajowice