I Targi Turystyki Wiejskej i Kulturowej w Wierzchowiskach

W dniu 22 maja 2013 roku przedstawiciele Stowarzyszenia Hrubieszowskiego „Lepsze Jutro” Lokalna Grupa Działania uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym organizacji I Targów Turystyki Wiejskiej i Kulturowej „Lubelskie Lato”, które odbyło się w Zespole Pałacowo-Parkowym w Wierzchowiskach.

Reklamy

I Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystki odbędą się w dniach 15-16 czerwca 2013 roku w Zespole Pałacowo-Parkowym w Wierzchowiskach.

W ramach imprezy planowane są:
1. Konferencja „Kultura i turystyka na Lubelszczyźnie”. (sobota)
2. Prezentacje LGD, samorządów, organizacji kulturalnych i turystycznych. (niedziela)
3. Kiermasz wyrobów rękodzielniczych, produktów tradycyjnych i kuchni regionalnej. (niedziela)
4. Konkurs kulinarny „Tradycje kulinarne regionu”. (niedziela)
5. Konkurs na najciekawsze stoisko I Targów Turystyki Wiejskiej i Kulturowej. (niedziela)
6. Prezentacje zespołów artystycznych z regionu Lubelskiego. (niedziela)
7. Zawody sportowe: Zawody w golfa o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego (sobota), Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Świdnickiego: Turniej A z udziałem mistrzów krajowych i arcymistrzów (sobota), Turniej B dla amatorów (niedziela), Zawody w Siłowaniu na Ręce o Puchar Burmistrza Piask (niedziela), Wojewódzkie Zawody  Militari o Puchar Burmistrza Świdnika (niedziela).
8. Świdnicki Rajd Rowerowy po Krzczonowskim Parku Krajobrazowym: dzień pierwszy (sobota): Świdnik, Las Mełgiewski, Wierzchowiska, Kawęczyn, Borkowszczyzna, Las Chmiel, Krzczonów, Las Królewski, Rybczewice ok. 60 km.; dzień drugi (niedziela): Rybczewice, Fajsławice, Biskupice, Piaski, Wierzchowiska ok. 60 km.
9. Spływ kajakowy „Doliną Giełczwi i Wieprza”: dzień pierwszy (sobota): Biskupice – Jaszczów; dzień drugi (niedziela): Jaszczów – Łańcuchów.

Ponadto planowane są:
1. Wioska Rybacka
2. Wioska Gotów
3. Amatorska Akademia Golfa
4. Przejażdżki konne
5. Pokazy sportów ekstremalnych
6. Place zabaw dla dzieci

 

Źródło: LGD Lepsze Jutro