3 grudnia 2023

I Zjazd Absolwentów UMCS

Spotkania po latach, wspomnienia, dyskusje, wycieczki po wydziałach – a także liczne pokazy, prezentacje, zawody sportowe i koncerty z udziałem gwiazd. 14 czerwca 2014 roku w Lublinie odbędzie się, organizowany z okazji 70-lecia Uczelni, ogólnopolski I Zjazd Absolwentów UMCS, połączony z Piknikiem UMCS.

Reklamy

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej to największa uczelnia publiczna we wschodniej Polsce, która kształci studentów na jedenastu Wydziałach, ponad pięćdziesięciu kierunkach studiów i ponad dwustu specjalnościach.

 

Do tej pory mury Uniwersytetu opuściło już ponad 211 tys. absolwentów.

Reklamy

 

Wydarzenia i uroczystości związane ze Zjazdem Absolwentów i Piknikiem UMCS podzielono na dwie części: oficjalną – odbywającą się na wszystkich jedenastu Wydziałach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz integracyjno-rozrywkową – na terenie Targów Lublin S.A (ul. Dworcowa 11 w Lublinie).

 

Spotkania absolwentów na macierzystych Wydziałach rozpoczynają się o godz. 10.00 i potrwają do 13.00. Każdy z Wydziałów przygotował własny program. Zaplanowano m.in. wykłady otwarte, wspomnienia i dyskusje, pokazy, prezentacje filmowe i multimedialne, wystawy fotograficzne a także koncerty. Zjazd będzie doskonałą okazją nie tyko do spotkania po latach i integracji absolwentów, lecz również do refleksji nad historią Uczelni i perspektywami jej rozwoju. (Szczegóły programu są dostępne pod linkiem: http://umcs.pl/pl/program-wydzialow,4785.htm)

 

O godz. 12.00 na terenie Targów Lublin S.A. rozpocznie się Piknik UMCS, obfitujący w wiele atrakcji kulturalnych i artystycznych. Największą z nich będzie koncert zespołu Bajm, który swoją drogę artystyczną rozpoczynał w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Ponadto przewidziano wiele konkursów, zawodów sportowych oraz innych ciekawych propozycji dla dorosłych i dzieci. W trakcie Pikniku UMCS będzie można bliżej zapoznać się z historią Uniwersytetu, spotkać znanych absolwentów Uczelni, postaci ze świata nauki, kultury czy sportu a także uczestniczyć w pokazach naukowych i świetnej zabawie w doborowym towarzystwie.

 

Do wstępu na Piknik UMCS upoważniać będzie zakup cegiełki na remont i przebudowę Sali Widowiskowej ACK UMCS „Chatka Żaka” (najniższy nominał to 20 zł). Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: http://umcs.pl/pl/atrakcje,4788.htm

 

 

Zapraszamy do udziału w Zjeździe Absolwentów UMCS i Pikniku UMCS!