Igrzyska w Mirczu

I Powiatowe Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe LZS odbędą się 20 lipca (niedziela) 2008 roku od godz. 10.00 na boiskach sportowych przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Mirczu oraz na stadionie sportowym. Po Igrzyskach odbędzie się Festyn Letni i zabawa.

Reklamy

W maju br. w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie powołano grupę inicjatywną, która miała założyć powiatowy LZS, czy coś się działo w tej sprawie – niestety nikt mnie nie powiadomił a miał, więc nic nie wiem na ten temat. Ale jedno wiem, że wójt Gminy Mircze p. Lech Szopiński na zebraniu powiedział „ja pieniądze na imprezę mam” i jak poniżej widać Igrzyska LZS w Mirczu odbędą się. Natomiast Igrzyska Wojewódzkie odbędą się 27 lipca w Miączynie, a Igrzyska Centralne pod koniec sierpnia aż w Słubicach, a więc jest o co walczyć.

W programie igrzysk są: piłka nożna drużyn 5 – cio osobowych drużyn kobiet i mężczyzn (oddzielnie), siatkówka i koszykówka drużyn 3 – osobowych, siatkówka plażowa, biegi lekkoatletyczne i sztafetowe, skok w dal, przenoszenie worków z piaskiem, przenoszenie partnera, przeciąganie liny, konkurs siłacza czyli wyciskanie odważnika jedną ręką o wadze 17,5 kg w górę, przerzucanie opony traktorowej, tenis stołowy, rzut lotką do tarczy, trójbój władz samorządowych oraz zawody z bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podobne zawody odbyły się już w powiatach: biłgorajskim i tomaszowskim, było mnóstwo startujących i kibiców. O zawodach szeroko napisała prasa lokalna, mówiono w Radio Lublin. Ciekawe, jak będzie w Mirczu.

***

Ze strony Urzędu Gminy w Mirczu:

Wójt Gminy Mircze
Przewodniczący Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS
Starosta Hrubieszowski

zapraszają na

I POWIATOWE IGRZYSKA
REKREACYJNO – SPORTOWE
MIRCZE 2008 R.

Które odbędą 20 lipca 2008 r. na boiskach sportowych przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Mirczu oraz na stadionie sportowym.

Program:

9.45 Przemarsz ekip sportowych do uroczystego otwarcia

10.00 Uroczyste otwarcie igrzysk

10.45 Zawody Rekreacyjno – Sportowe

15.00 Zakończenie

***

Oraz

Wójt Gminy Mircze
Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu
Gminny Klub Sportowy „ANDORIA”

zapraszają na

I Gminne Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe, które odbędą się 20 lipca (niedziela) 2008 roku na boiskach sportowych przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Mirczu oraz na stadionie sportowym.

Program:

– 9:45 przemarsz ekip sportowych do uroczystego otwarcia,

– 10:00 uroczyste otwarcie Igrzysk,

– 10:45 zawody rekreacyjno sportowe,

– 15:00 zakończenie.

Po zakończeniu igrzysk Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu, wspólnie z przedsiębiorstwem DREAMS z Komarowa zaprasza wszystkich na Festyn Letni, który odbędzie się na placu obok stadionu w Mirczu.

W programie znajdą się występy zespołów (m.in. INTERIA X z Dubienki), młodzieżowej formacji tanecznej SYSTEM z Mircza oraz wiele atrakcji towarzyszących dla dzieci i dorosłych.

Wieczorną zabawę pod gołym niebem poprowadzi zespół STRYCH.

wybrał i opracował – mak