III Biesiada Pieczonego Ziemniaka w Szychowicach

III Biesiada Pieczonego Ziemniaka w Szychowicach nabrała w tym roku wyjątkowego wyrazu. Impreza została uświetniona jubileuszem 36-lecia Zespołu Śpiewaczego „Szychowianki”, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mirczu.

Reklamy

Całe wydarzenie odbyło się 7 października 2012 roku na boisku w Szychowicach.

Członkinie zespołu otrzymały wiele prezentów, ciepłych słów i wyrazów uznania za wieloletnie pielęgnowanie lokalnych tradycji i animowanie życia kulturalnego swojej miejscowości. Jubilatki otrzymały odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którą wręczył Sławomir Marciniuk – Zastępca Wójta Gminy Mircze.

Świętowanie uświetniły swoimi występami zespoły: „Echo” z Mircza, „Jarzębina” z Moroczyna, „Arabeska” z Mircza oraz kapela „MOCH-BAND”. Natomiast zespół „Szychowianki” zaprezentował się przed wszystkimi w trzech odsłonach i repertuarach – ludowym, cygańskim oraz znanymi piosenkami lat 60.

Całość imprezy wzbogaciły ponadto dwa konkursy – dla dzieci na najbardziej oryginalnego ziemniaka oraz dla dorosłych, który dotyczył wiadomości na temat historii zespołu śpiewaczego z Szychowic. W obu konkurencjach uczestnicy mogli zdobyć ciekawe nagrody rzeczowe i upominki.

Gospodarze uroczystości przygotowali smakowitą pieczonkę dla wszystkich uczestników imprezy.

Niestety padający nieustannie deszcz nie pozwolił na zrealizowanie ostatniego punktu programu – wieczornej zabawy z zespołem „VENTUS”.

Wszystkim, którzy wsparli swoją pomocą organizację biesiady i jubileuszu oraz sponsorom, serdecznie dziękujemy.

Organizatorami imprezy byli: Koło Gospodyń Wiejskich z Szychowic, Zespół Śpiewaczy „Szychowianki”, Sołtys Sołectwa Szychowice, Wójt Gminy Mircze i Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu.


Info i foto: GOK Mircze