III Forum Kobiet Aktywnych

Zaproszenie

Reklamy

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w III Forum Kobiet Aktywnych, które odbędzie się 1 lipca 2011 roku w Lubyczy Królewskiej. Forum jest świętem aktywnych kobiet wiejskich całego województwa lubelskiego.

Pomysł organizacji tego spotkania, podobnie jak w latach ubiegłych, powstał w ramach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie różnorodnych forma wsparcia i dowartościowania kobiet wiejskich, które jako animatorki podejmują szereg cennych inicjatyw społecznych. W ramach naszych działań kobiety z obszarów wiejskich dostrzegły swoją moc w kreowaniu nowego ładu społecznego w ich małych społecznościach.

Niejednokrotnie inicjowały działania na rzecz dzieci, młodzieży, osób starszych. Integrowały całe środowiska. Pokazywały na własnym przykładzie, że praca społeczna jest źródłem integracji społecznej oraz własnej satysfakcji. Przełamywały bariery, które w początkowej fazie współpracy wydawały się nie do przekroczenia. Teraz są autorkami sukcesu, który ma różne oblicza. Czasami jest to organizacja działań na rzecz dzieci i młodzieży, innym razem jest to aktywizacja osób starszych. Jednak przez to wszystko co robią przemawia ich wielka pasja i zaangażowanie.

Ubiegłoroczne Forum stało się dla kobiet wiejskich miejscem wymiany doświadczeń, źródłem inspiracji, a przede wszystkim wzmocnienia we własnych aktywnościach. W tym roku chcemy poprzez warsztaty, spotkania, panele dyskusyjne pomóc im wskrzesić kobiecość, o której niejednokrotnie zapominają w natłoku zadań i obowiązków.

Tegoroczne wydarzenie jest bardzo ważne, z uwagi na fakt, że odbywa się jako dziedzictwo Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. Forum to czas i miejsce dla kobiet aktywnych do szukania inspiracji, ładowania akumulatorów i rozwijania swoich pasji.

W tym roku udział w Forum wstępnie zapowiedziała Pani Anna Komorowska, Pierwsza Dama RP. Patronat nad Świętem Kobiet Aktywnych Lubelszczyzny objęła Pani Minister Radziszewska, Pani Wojewoda i Pan Marszałek woj.lubelskiego. III Forum Kobiet Aktywnych to czas na spotkanie się w jednym miejscu ciekawych, wartościowych i godnych naśladowania kobiet jak również mężczyzn.

Program spotkania:

09.30 – 10.30 – przygotowanie stoisk regionalnych

10.30 – 11.00 – rejestracja

11.00 – 11.10 – występ zespołu wokalnego utworzonego spośród

uczestniczek Forum Kobiet Aktywnych

11.10 – 11.30 – powitanie zaproszonych gości

11.30 – 12.00 – pokaz mody

12.00 – 13.30 – panel dyskusyjny „Matka, żona, kobieta aktywna… –

poświęcenie czy wybór?”

13.30 – 13.40 – występ zespołu wokalnego

13.40 – 14.00 – wręczenie statuetek dla Kobiet Aktywnych Lubelszczyzny

2011

14.00 – 14.45 – degustacja potraw regionalnych

14.45 – 16.30 – warsztaty tematyczne/panele dyskusyjne

Warsztaty: autoprezentacja, wystąpienia publiczne, zarządzanie czasem, radzenie sobie ze stresem, zarządzanie zmianą, relaksacja, dekoracja stołu, sztuka wizażu, samoocena – czyli jak pogląd o nas samych wpływa na nasze życie, stereotypy – czyli gdzie jest miejsce kobiety, narzędzia wspierania przedsiębiorczości kobiet – warsztat dla wójtów, sołtysów, kierowników instytucji pomocowych, jak zarabiać kultywując tradycje i obyczaje, wioski tematyczne – dobry sposób zagospodarowania wsi, przez taniec wyraź siebie – warsztat taneczny, muzyczne inspiracje – warsztat wokalny.

Panele dyskusyjne: Kobieta na krańcu świata czyli jak realizować siebie w różnych środowiskach?, Jak wspierać i rozwijać aktywność kobiet na obszarach wiejskich?

16.30 – … wspólna biesiada

Dodatkowe informacje uzyskanie Państwo pod nr tel 535 000 523.

***

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!