Imigranci ukryci w naczepie ciężarówki

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Oddziału Celnego z Hrebennego, ujawnili dwóch nielegalnych migrantów. Mężczyźni próbowali wjechać do Polski ukryci w naczepie ciężarówki.

Reklamy

 

13 sierpnia, na terenie przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celno – Skarbowej, podczas kontroli naczepy samochodu ciężarowego ujawnili dwóch nielegalnych migrantów.

Mężczyźni to obywatele Syrii, w wieku 30 i 23 lat. Okazało się, że obaj nie posiadają dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Polski.

Reklamy

Obaj zostali zatrzymani i przedstawiono im zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, zostaną umieszczeni w ośrodku strzeżonym.

W tej sprawie zatrzymano również 48-letni Turka, kierowcę kontrolowanej ciężarówki, któremu przedstawiono zarzut pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej, za co grozi karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

(info i fot. NOSG)