Informacje z Gmny Hrubieszów

Festyn Zielone Pogranicze
Festyn rozpoczął Jan Mołodecki – wójt gminy Hrubieszów wspólnie z por. Leszkiem Surmaczem, komendantem Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie.

Reklamy

br />Część artystyczną przygotowali nauczyciele i dzieci z nadbużańskich szkół. Ze swoim programem wystąpili uczniowie z Husynnego, Kozodaw, Ślipcza, Mienian i Kosmowa.

Odbył się także konkurs wiedzy o straży granicznej oraz konkurs plastyczny. Przeprowadzili je funkcjonariusze straży granicznej.

Organizatorzy przygotowali także wiele konkursów sprawnościowych jak np. bieg w workach czy rzut ringiem i gumowcem do celu. Specjalnie powołana komisja wybierała Miss i Mistera Zielonego Pogranicza 2007.

Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz sprzętu straży granicznej oraz prezentacja niektórych czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy straży podczas swojej codziennej pracy.

Wszystkim uczestnikom zapewniono gorący posiłek. Była to tradycyjna grochówka.

Organizatorami imprezy, która odbyła się 10 czerwca w Ślipczu byli: Wójt Gminy Hrubieszów; Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej; Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach; przy współpracy Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Świerszczowie; Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich i Szkoły Podstawowej w Ślipczu.