Informatyzacja gminy Mircze

Władze Gminy Mircze wprowadzają nowe rozwiązania technologiczne, dzięki którym niektóre sprawy urzędowe mieszkańcy będą mogli załatwiać przez internet. Będą mieli też zapewniony bezpłatny dostęp do sieci.

Reklamy

W urzędzie gminy jest właśnie wdrażany system elektronicznego obiegu dokumentów, który usprawni obsługę klientów. W tym celu przebudowano instalacje, zakupiono nowy sprzęt komputerowy oraz wprowadzono nowoczesne zabezpieczenia urządzeń i sieci teleinformatycznej.

Reklamy

Na realizację tych przedsięwzięć samorząd pozyskał środki w ramach projektu pod nazwą „Nowe technologie – lepsza jakość publicznych usług internetowych w powiecie hrubieszowskim”. Dzięki temu pokryje tylko około 15 procent kosztów inwestycji, a na resztę otrzyma dofinansowanie z funduszy europejskich.

Ponadto gmina już rozpoczyna realizację innego projektu informatycznego „Wrota Lubelszczyzny – informatyzacja administracji”, realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie. Jednym z jego elementów jest zainstalowanie na budynku Urzędu Gminy w Mirczu hot-spotu. Po jego uruchomieniu w promieniu co najmniej 300 metrów internauci będą mogli bezpłatnie korzystać z internetu.

***

Źródło:
www.ias24.eu