Integracyjny wieczór w bibliotece

Pomysł wielopokoleniowych, rodzinnych wieczorów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mirczu sprawdził się, dlatego jej pracownicy organizują kolejne takie spotkanie. Odbędzie się ono w środę 19 października.

Reklamy

Organizatorzy zapraszają na nie mieszkańców w różnym wieku, którzy chcą właśnie w bibliotece miło i ciekawie spędzić czasu, zdobyć nową wiedzę lub rozwinąć swoje pasje.

Wzorem poprzedniego spotkania, które odbyło się w maju, najmłodsi będą mogli się pobawić i wziąć udział w konkursach a nieco starsi będą mięli okazję porozmawiać z ciekawymi ludźmi, obejrzeć wystawy i wysłuchać koncertu zespołu młodzieżowego.

Rodzinny wieczór w bibliotece rozpocznie się o 15.00 od wręczenia dyplomów i upominków gimnazjalistom, nauczycielom i bibliotekarzom z Mircza, którzy zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu o polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Odbiorą je: Rafał Karwacki, Dominika Lewicka, Aneta Kozyra, Michał Skóra, Anna Tabaka, Katarzyna Sołoducha, Jakub Ścibisz, Kamila Płaza, Joanna Lizun i Szymon Rząsa, a także pracownik biblioteki Damian Otkała i psycholog z gimnazjum w Mirczu Agnieszka Marciniuk.

Po podsumowaniu projektu „Rozegraj Unię” odbędą się spotkania z autorką książek dla dzieci i młodzieży oraz sztuk teatralnych, telewizyjnych i radiowych Anną Onichimowską, a także miejscową malarką i poetką Barbarą Kryszczuk. Uczestnicy spotkania dowiedzą się również jak wygląda praca funkcjonariusza Straży Granicznej, o czym opowiedzą przedstawiciele placówki z Kryłowa i obejrzą pokaz archeologii eksperymentalnej Marka Poznańskiego. Całość zakończy koncert zespołu „Koktajl”, grupa, która od niedawna działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mirczu.

Spotkaniom będą towarzyszyć m.in.: cykl zabaw dla dzieci, wystawa malarstwa Barbary Kryszczuk i kiermasz taniej książki. Goście wieczoru będą się też mogli zapoznać z założeniami programu pod hasłem „Zainwestuj w Gotanii”, który będzie realizowany m.in. w Mirczu oraz przekazać swoje opinie na temat rozwoju biblioteki. Każdy kto ma pomysły na funkcjonowanie placówki w 2030 roku będzie mógł je opisać na specjalnej tablicy „Biblioteki przyszłości.

O zaplecze kulinarne spotkania zadbają panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Miętkiego.

***

Źródło: www.ias24.eu
Foto: UG Mircze