IV Targi Ludowe Mircze 2010

10 kwietnia 2011 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mirczu odbyły się IV Powiatowe Targi Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej, w trakcie których zaprezentowało się 22 wystawców z terenu powiatu. Przepych wypieków, potraw i różnego rodzaju form wyrobnictwa ściągnął rekordową rzeszę odwiedzających – ok. 900 osób.

Reklamy

10 kwietnia 2011 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mirczu wszyscy mieliśmy niepowtarzalną okazję by podziwiać bogactwo tradycji oraz rzemiosła ludowego ziemi hrubieszowskiej na IV Powiatowych Targach Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej, w trakcie których zaprezentowało się 22 wystawców z terenu powiatu.

Jest to rekordowa liczba stoisk w historii tego przedsięwzięcia.

Impreza odbyła się tradycyjnie na dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi. Wystawcy zaprezentowali się w trzech kategoriach: kulinaria, rękodzieło oraz rzeźba-malarstwo. Przepych wypieków, potraw i różnego rodzaju form wyrobnictwa ściągnął liczną rzeszę odwiedzających – ok. 900 osób. Wszyscy mogli znaleźć coś dla ducha i dla ciała.

Tegoroczne Targi Twórców Ludowych zaszczycili swoją obecnością:
Leszek Czerwonka – W-ce Starosta Powiatu Hrubieszowskiego,
Lech Szopiński – Wójt Gminy Mircze,
Dariusz Czujkowski – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie,
Radni Gminy Mircze oraz Radni Powiatowi,
Dyrektorzy Gminnych Ośrodków Kultury: Anna Król – GOK Uchanie, Stanisława Stachowiak – GOK Trzeszczany, Józef Krzywiński – GOK Horodło, Andrzej Osuch – GOK Werbkowice, Zdzisław Pasieka – GOK Dołhobyczów

W trakcie Targów Jury Konkursowe w składzie: Czesława Woźniak – Z-ca Dyrektora Gimnazjum w Mirczu, Beata Bitner – z Wydziału Etnograficznego Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie oraz Paweł Kłosiński – z Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie, oceniło wszystkie stoiska pod względem estetycznym i wartościowym przyznając następujące nagrody:

w kategorii kulinaria:
I miejsce – Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Dołhobyczowie,
II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich z Mircza,
III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich z Wiszniowa,

w kategorii rękodzieło:
I miejsce – Gminna Rada Kobiet w Werbkowicach,
II miejsce – Marta Molska,
III miejsce – Klub Seniora w Horodle,

w kategorii rzeźba-malarstwo:
I miejsce – Andrzej Mirończuk,
II miejsce – Zygmunt Patyjewicz,
III miejsce – Zygmunt Wichniewicz.

Wyróżniono także: Stowarzyszenie Kobiet Gminy Uchanie w kategorii kulinaria.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy, zaś wyróżnieni i pozostali wystawcy pamiątkowe podziękowania od Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu.

Publiczność Targów miała okazję oddać swój głos i przyznać tym samym puchar – „Laur Publiczności”. W tegorocznym głosowaniu oddano 240 głosów, a zwyciężyła Gminna Rada Kobiet w Werbkowicach. Wszystkie kupony osób głosujących brały następnie udział w losowaniu 9 nagród rzeczowych.

Wszystkim nagrodzonym ale także i pozostałym wystawcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaprezentowany przepych tradycyjnych wypieków, potraw oraz różnych form rękodzieła, rzeźby i malarstwa. Dziękujemy Urzędowi Gminy Mircze za pomoc w organizacji oraz Starostwu Powiatowemu w Hrubieszowie za okazaną pomoc finansową realizacji IV Targów w Mirczu.
Dziękujemy także Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Mirczu – Edmundowi Łysiakowi za pomoc w organizacji i udostępnienie hali sportowej. Serdeczne podziękowania należą się również licznej zgromadzonej publiczności.

Organizatorami tegorocznych IV Targów Ludowych byli:
Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie,
Wójt Gminy Mircze,
Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu.

Liczba odwiedzających nasze Targi Ludowe utwierdza nas w trafności organizowania takich przedsięwzięć i o godnym miejscu Targów Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej w kalendarzu imprez naszego Ośrodka Kultury. Już teraz zapraszamy na V Targi w przyszłym roku, które odbędą się jak zwykle dwa tygodnie przed Wielkanocą.

GALERIA »

***

Info i foto:
GOK w Mirczu