IV Wojewódzki Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych – Werbkowice 2013

Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach, Wójt Gminy Werbkowice, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie zapraszają miłośników folkloru miejskiego na IV Wojewódzki Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych – Werbkowice 2013. Festiwal tradycyjnie odbywa się przy honorowym patronacie

Reklamy

Festiwal tradycyjnie odbywa się przy honorowym patronacie Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana oraz Starosty Powiatu Hrubieszowskiego Józefa Kuropatwy  i ma na celu propagowanie i kultywowanie tradycji folku miejskiego, konfrontację dorobku artystycznego, integrację kapel podwórkowych województwa lubelskiego, doskonalenie warsztatu muzycznego oraz wymianę doświadczeń. Podczas festiwalu zostanie wyłoniona kapela, która weźmie udział w  Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Łęcznej w lipcu 2013 roku. Kapele rywalizować będą o nagrody pieniężne za I, II i III miejsce.

Festiwal odbędzie się 9 czerwca 2013r. w Amfiteatrze w Werbkowicach o godz. 15:00.

Gwiazdą tegorocznego Festiwalu będzie zespół STONEHENGE z Jastrzębia – Zdroju (http://www.stonehenge.art.pl/#), który na zakończenie uatrakcyjni imprezę swoim koncertem w rytmie magicznych dźwięków muzyki celtyckiej.

Serdecznie zapraszamy !