Jaskinia hazardu w kontenerze

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli podczas działań na terenie gminy Niedrzwica Duża funkcjonariusze KAS z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. To kolejne już w ostatnich dniach uderzenie w podziemie hazardowe.

Reklamy

 

14 lutego br. funkcjonariusze  z Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina weszli do stojącego przy bocznej drodze kontenera, w którym, jak podejrzewali, urządzane są nielegalne gry hazardowe. W środku funkcjonariusze KAS zastali dwoje graczy – kobietę i mężczyznę.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 automaty, a dodatkowo gotówkę w kwocie 360 złotych służącą do wypłaty wygranych oraz telefon.

 

***

 

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom urządzającym nielegalne gry hazardowe grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie (art. 107 kks).

Niezależnie od tego – zarówno organizatorowi nielegalnych gier, jak też właścicielowi lokalu wynajmowanego pod taką działalność grozi kara administracyjna w wysokości 100 tys. złotych od każdego nielegalnego automatu.

 

źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie