Jeden spowodował wypadek, drugi jechał „na podwójnym gazie”

Dwaj uczestnicy wypadku w Zamościu, poniosą odpowiedzialność karną. Jeden za spowodowanie kolizji, drugi za jazdę „na podwójnym gazie”.

Reklamy

 

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 15.00.

Wstępnie policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Volkswagen 74-letni mieszkaniec Biłgoraja, włączając się do ruchu na skrzyżowaniu ul. Sadowej z ul. Dzieci Zamojszczyzny, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ul. Dzieci Zamojszczyzny kierującemu samochodem marki Citroen i doprowadził do  zderzenia pojazdów.

Karetka pogotowia przewiozła do szpitala kobietę podróżującą Citroenem. Na szczęście, po badaniach okazało się, że poza ogólnymi potłuczeniami nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Policjanci zbadali trzeźwość uczestników kolizji. Kierujący Volkswagenem był trzeźwy, jednak kierowca Citroena, 34-letni mieszkaniec gminy Krasnobród, w organizmie miał prawie pół promila alkoholu.

Mundurowi zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Z uwagi na uszkodzenia aut, zatrzymali również dowody rejestracyjne obu pojazdów.

74-latek odpowie za spowodowanie kolizji i zagrożenia w ruchu drogowym. Drugi uczestnik kolizji, 34-latek, poniesie konsekwencje za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu – grozi mu areszt lub grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

źródło i fot. KMP Zamość